مغز و اعصاب

مغز و اعصاب

مغز و اعصاب و جراحی مغز و اعصاب، تخصصي پزشکی در رابطه با پیشگیری، تشخیص، درمان و جراحی اختلالات سیستم عصبی از جمله مغز، نخاع، اعصاب محیطی و سیستم عروق مغزی بيرون جمجمه است. البته تفاوتي كلي بين تخصص مغز و اعصاب (نورولوژي) و جراحي مغز و اعصاب وجود دارد كه در ادامه به توضيح مختصري در مورد اين دو تخصص و درمان هاي هر شاخه مي پردازيم:

مغز و اعصاب (نورولو‍ژي): اين رشته به درمان بدون جراحي بيماري هاي مغز و اعصاب و عضلات مي پردازد. متخصصين مغز و اعصاب معمولا به درمان و معاينه اعصاب سر و گردن، بررسي قدرت و حركت عضلات، بررسي تعادل حركتي، واكنش و احساس، حافظه، گفتار و زبان مي پردازند.

برخي بيماري ها و اختلالات مربوط به تخصص مغز و اعصاب:

– سكته مغزي

– ام اس

– صرع (تشنج)

– فراموشي و آلزايمر

– منژيت

– سر درد و سرگيجه و ساير اختلالات مغزي مانند كاهش بينايي

– گزگز و مورمور دست ها و پاها

– كمردرد و پشت درد

– فلج و ضعف دست ها و پاها

– لرزش بدن و يا پاركينسون

– اختلالات خواب

– فلج مغزي و بيماري هاي تكاملي مغز

مغز و اعصاب

جراحي مغز و اعصاب: همانطور كه گفته شد اين تخصص با تخصص مغز و اعصاب متفاوت است. تشخيص و جراحي بيماري هاي نيازمند به جراحي در قسمت مغز و ستون فقرات تخصص اصلي جراح مغز و اعصاب مي باشد.

برخي آسيب ها و اختلالات مربوط به جراحي مغز و اعصاب:

– ديسك كمر و اختلالات ستون فقرات نيازمند جراحي

– خونريزي مغزي

– تومورهاي مغزي و نخاعي

– ضايعات مغزي نيازمند به جراحي

جراحی مغز و اعصاب

درمان بيماري هاي مغز و اعصاب به علت حساسيت زياد اين بخش مخصوصا در عمل جراحي نيازمند پزشكان با تجربه و داراي مهارت هاي بالا است. علاوه بر اين وجود امكانات آزمايشگاهي مدرن و بيمارستان هاي مجهز درمان بهتر و  مطمئن تري را براي بيمار فراهم مي آورد. كشور ايران تقريبا در تمامي رشته هاي پزشكي از جمله نورولوژي و جراحي مغز و اعصاب داراي پزشكان برجسته ، بيمارستان هاي مجهز و امكانات آزمايشگاهي روز دنيا مي باشد.


وظيفه گروه گردشگري درماني اَوِسينا هماهنگي درمان بيماران خارجي جهت درمان در ايران مي باشد. ما در تمامي طول سفر درماني شما در كنارتان هستيم و بهترين پزشكان و مراكز درماني را با بهترين قيمت ها در اختيار شما قرار مي دهيم. در صورت تمايل براي رزرو نويت و يا مشاوره با ما ارتباط برقرار كنيد.