قلب و عروق

قلب و عروق

به طور كلي جراحي قلب و عروق شامل انواع مختلفی از روش‌هاي متفاوت براي درمان مشكلات و آسيب هاي قلبي ناشي از بيماري، حمله قلبي، سكته مغزي و … مي‌شود. معمولا هدف از اين جراحي ها رفع گرفتگي عروق قلب و يا كارگذاري دستگاه تنظيم ضربان قلب جهت رسيدن مقدار كافي خون و اكسيژن مي باشد.

 

آزمایش های تشخیصی و درمان هاي رايج قلب و عروق

– اکوکاردیوگرافی

– الکتروفیزیولوژی

– جراحی باي پس عروق كرونري قلب

– جراحی تعويض دريچه قلب

– جراحی آنژيوگرافي و آنژيوپلاستي

– جراحی قراردادن ضربان‌ساز (پیس میکر)

– جراحی تترالوژی فالوت TOF

– بازتوانی و غیره

 

 

نمونه هايي از جراحي هاي قلب

وقتی در مورد  درمان و جراحی قلب و عروق صحبت می‌کنیم باید توجه کنیم که هر فرد ویژگی ها و شرایط منحصر به فرد خود را دارد که باعث می شود روش جراحی و درمان و عوارض ناشی از آن در هر فرد متفاوت باشد. در زیر چند روش رایج جراحی قلب و عروق به طور مختصر توضیح داده می شود.

جراحي دريچه قلب درماني است به منظور مداوا و يا تعويض دريچه قلب كه دچارتنگي يا گشادي شده است. افرادي كه عارضه بيماري باعث تخريب و يا از شكل افتادن دريچه قلب آن ها شده باشد، گزينه هاي اين عمل جراحي هستند. پيشرفت‌های زیادی که در تكنيك های جراحی و ساخت دريچه هاي مصنوعي بوجود آمده است، اين جراحي را يكي از رايج ترين جراحي هاي قلب ساخته است.

آنژيوپلاستي عروق قلب يكي از انواع جراحي قلب است كه به اسم بالن زدن نيز شناخته مي شود. اين عمل براي افرادي انجام مي شود كه شريان هاي قلب آن ها به وسيله پلاك هاي بوجود آمده دچار تنگي و يا گرفتگي شده است. بعد از انجام عمل جريان خون درون عروق به طور كامل برقرار مي شود. در این روش جراح، یک بالن کوچک را به صورت موقت در محلی که رگ دچار گرفتگی شده است، قرار مي دهد و آن را باد می‌کند تا به باز شدن شريان کمک کند. آنژیوپلاستی معمولا همراه با قرار دادن یک لوله به نام استنت در داخل شريان همراه است تا سرخرگ را باز نگه دارد و از تنگ شدن و انسداد مجدد آن جلوگیری کند.

ضربان ساز (Pacemakers) دستگاه الكترونيكي كوچكي است كه با باتري كار مي كند و زير پوست شكم و يا قفسه سينه قرار مي گيرد و به وسيله پالس هاي الكتريكي كمك مي كند به كنترل ريتم غير طبيعي قلب افرادي كه ضربان قلب آن ها نامنظم، بسيار تند و يا بسيار كند است.

 

جراحی قلب

 

از آنجا كه سلامت قلب براي داشتن زندگي حياتي است، مزاياي جراحي قلب بيشمار است. البته مانند هر عمل جراحي ديگري در عمل جراحي قلب نيز خطراتي وجود دارد. اما درمان توسط جراحي توانمند و با تجربه، وجود امكانات پيشرفته پزشكي و همكاري بيمار با پزشك، ريسك جراحي قلب را به حداقل مي رساند.

 

گروه گردشگري سلامت اَوِسينا آمادگي دارد تا جهت مشاوره، چك آپ، و انجام كليه جراحي هاي قلب، معتبر ترين پزشكان و مراكز درماني را در اختيار بیماران غیر ایرانی قرار بدهد. جهت اخذ نوبت درمان و كسب اطلاعات بيشتر با ما ارتباط برقرار‌كنيد.