لیپولیز روش جدید از بین بردن چربی های موضعی

لیپولیز (Lipolysis) روشی است برای تجزیه چربی با استفاده از نور لیزر که در سال ۲۰۰۶ به تایید سازمان غذا و دارو آمریکا رسیده است. در این روش توسط تابش اشعه لیزر، چربی ها بصورت نیمه مایع در می آید. سپس به راحتی توسط روش های دیگر چربی را از بدن خارج میکنند و یا در بسیاری موارد با کمی زمان خودبخود بافت چربی ها توسط بدن جذب شده و دفع می شود.

مناسب ترین نقاط بدن برای لیپولیز عبارتند از : بازوها, غبغب, پشت, پهلوها, شکم, ران ها و …

در روش لیزر لیپولیز ابتدا اندام موردنظر به صورت موضعی بی حس و سپس سوراخ های ۱ تا ۲ میلی متری روی پوست ایجاد می‌شود و یک فیبر نوری باریک وارد قسمت زیرین پوست می‌شود. لیزر از طربق این فیبر به بافت موردنظر تابیده می‌شود. در اثر تابش اشعه لیزر، چربی‌ها به صورت نیمه مایع درآمده که پس از آن می‌تواند در بدن جذب و یا با فشار از بدن خارج شود. به طور متوسط هر جلسه لیزر لیپولیز ۱ تا ۳ ساعت طول می‌کشد.

لیپولیز

این روش در چاقی‌های خفیف و موضعی کاربرد دارد و در این زمینه می‌تواند جایگزین عمل لیپوساکشن شود؛ در چاقی‌های شدیدتر برای ازبین بردن لایه‌های سطحی چربی از لیزر استفاده می‌شود ولی ازبین بردن لایه‌های عمیق چربی نیاز به انجام عمل ساکشن دارد.

 

محاسن لیزر لیپولیز نسبت به ساکشن

مزیتی که لیزر لیپولیز دارد، این است که علاوه بر کاهش سایز اولیه تا ماه ها بعد از آن، به علت اینکه چربی های مانده لیزر گرفته است، تا ماه ها بعد از عمل کاهش سایز را مشاهده می کنیم و بطورکلی کاهش سایز بیشتر از روش ساکشن است. همچنین لیزر لیپولیز به این علت که خودش عروق را می ‌بندد، خطر آمبولی را از بین برده است.

 

چه افرادی بهتر است که لیزر لیپولیز انجام ندهند؟ برای لیپولیز شکم افرای که افتادگی خیلی زیاد دارند و شلی شدید پوست دارند، بهتر است جراحی انجام دهند تا لیزر. یا افرادی که بیماری خاص مبتلا هستند، یا افرادی که وزن های خیلی زیادی دارند، بهتر است تا از این شیوه استفاده نکنند.

 

لیپولیز برای چه افرای مناسب است و بهتر است از این شیوه استفاده کنند؟ این عمل برای افرادی که تجمع موضعی چربی دارند، گزینه مناسبی برای لیزر لیپولیز هستند.

 

عوارض لیزر لیپولیز چیست؟ این عمل اگر به درستی انجام شود، عوارض عمده ای ندارد. اگر لیزر خیلی عمقی انجام شود ممکن است، باعث سوختگی شود. به طورکلی اگر لیزر توسط متخصص آگاه انجام شود، مشکلی نخواهد داشت.

 

آیا همه قسمت های بدن را می توان در یک جلسه انجام داد؟ بهتر است عجله نکنید و همه قسمت ها مثل بازو ران و شکم و دیگر قسمت ها را در یک جلسه انجام ندهید. قبل از جراحی باید تزریق مایع تومیسنت انجام شود و اگر قسمت های زیای را انجام دهیم حجم تزریق مایع زیاد می شود و عوارضی را دارد و بهتر است که در این مورد تصمیم‌ گیری را به عهده پزشک بگذارید.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *