بالن معده (Gastric Balloon) روشی نوین برای کاهش وزن

در برخی موارد برای رسیدن به وزن مطلوب رژیم غذایی و ورزش به تنهایی کافی به نظر نمی آید. از طرفی انجام عمل جراحی جهت برداشتن چربی های اضافه نیز ممکن است برای شما قدمی بزرگ و یا ترسناک  باشد. حال اگر یک روش کمکی برای کاهش وزن نیاز دارید روش بالن معده می تواند برای شما بسیار کاربردی باشد. این روش جزو جدید ترین روش های محدود کردن معده جهت کاهش وزن است.

 بالن معده

بالن معده چیست؟

در این روش یک بالن خالی از جنس سیلیکون توسط پزشک درون معده فرد قرار می گیرد. بعد از قرارگیری این بالن در معده به آرامی هوا و یا محلول نمک استریل به درون آن تزریق می شود تا بالن پر شود و بخشی از فضای معده فرد را پر کند. وجود این بالن درون معده باعث کاهش اشتها و جذب غذا در بدن فرد می شود. این بالن بعد از ۶ ماه توسط پزشک از معده فرد خارج می شود.

بالن معده

بالن معده برای چه افرادی مناسب است؟

این روش برای افرادی توصیه می شود که اضافه وزن زیادی دارند در حدی که شاخص BMI آن ها بالاتر از ۳۰ می باشد و همچنین علاقه و یا شرایط لازم برای انجام عمل جراحی و بیهوشی را ندارند.

با انجام این روش معمولا بعد از یک دوره ۶ ماهه بین ۱۰ تا ۳۰ کیلو کاهش وزن در فرد بوجود می آید. همچنین انتظار می رود که فرد پس از خارج شدن بالن از معده خود، به کم خوردن عادت کرده باشد تا کاهش وزن وی متداوم و بدون برگشت باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *