واحد پذیرش بیماران بین الملل در بیمارستان ها

دکتر محمد اسماعیل خیامیگروه گردشگری سلامت اَوِسینا با همکاری نشریه اقتصاد آسیا به مناسبت برگذاری همایش و نمایشگاه گردشگری سلامت در شهر مشهد مقدس بر آن شد تا با دکتر خیامی مسئول گردشگری سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت و گویی در زمینه امکانات و وضعیت گردشگری سلامت استان داشته باشد:

رابطه اصولی بین گردشگران سلامت با مراکز درمانی با ایجاد واحد پذیرش بیماران بین الملل (IPD) در بیمارستان ها

ايران و بالاخص استان خراسان رضوي داراي توانمندي ها و پتانسيل هاي بالايي در تمامي ابعاد گردشگري و بالاخص گردشگري سلامت مي باشد. وجود بارگاه ثامن الحجج (ع) به عنوان قطب معنوی برای جذب مسلمانان منطقه و همچنین پزشکان حاذق، صاحب نام، کادر پزشکی ماهر و با انگیزه، بيمارستان ها، مراکز درمانی و مراکزتشخیصی مجهز، ارتباطات هوایی گسترده با بسیاری از کشورهای منطقه و سایر نقاط دنیا و اکثر شهرهای کشور، موقعيت ويژه در منطقه، تشابهات مذهبی، فرهنگي و اقليمي با کشورهای همسایه، مراکز سیاحتی و گردشگری فراوان مراکز اقامتي و هتلي مطلوب، هزينه هاي درماني مناسب و غیره اشاره نمود.
دکتر محمد اسماعیل خیامی مدیر نظارت و اعتبار بخشی و مسئول گردشگری سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد در گفتگو با خبرنگار ما ضمن بیان مطلب فوق در پاسخ سوال ما پیرامون این که آیا از این ظرفیت ها و توانمندی ها به درستی استفاده شده است افزود: استفاده از ظرفيت هاي گردشگري سلامت تا حدود بسيار زيادي به ايجاد فرآيند ها و زير ساخت هاي اجرايي مناسب نیازمند است. از آنجایی که در گردشگری سلامت مراکز مختلف دولتی و خصوصی دست اندرکار هستند و لازم است یک هماهنگی فرابخشی وسیع صورت بگیرد تا امر گردشگری سلامت به شکل سیستماتیک پیش برود و با توجه به نوپا بودن مبحث گردشگري سلامت در کشور ما که در حال ساماندهي و برنامه ریزی زیر بنایی و اجرايي برنامه ها در زمینه های مختلف مي باشیم تا از ظرفیت های موجود حداکثر بهره برداری صورت گیرد. طبيعتا به مقداري که توقع مي رفته از ظرفيت ها استفاده بهينه نشده است که اميد مي رود با شکل گيري شوراي راهبري گردشگري سلامت کشور و همچنین ورود جدي وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکي به ساماندهی مراکز درمانی و نیز اعتبار بخشي بیمارستان ها روز به روز شاهد شکوفايي ظرفيت هاي موجود در کليه ابعاد گردشگري سلامت باشيم.

مطابق نتایج ارزیابی های انجام شده، بیمارستان های استان از چه توانمندی هایی برخوردارند؟

اغلب بيمارستان هاي استان و به خصوص بیمارستان های شهر مشهد بسیار مجهز بوده و با کادر درمانی کامل و قوی در کليه زمينه هاي تشخيصي و درماني مطابق با علم روز دنيا ارائه خدمات می نمایند ومی توانند به پذیرش و سرویس دهی به بیماران خارجی بپردازند. در بخش دولتي با توجه به اين که از ضريب اشغال تخت بالاتري برخوردار هستند و اولويت اول ما خدمات دهي به بيماران داخلي مي باشد در صورتي که در بخشي ظرفيت مازاد داشته باشند و بتوانند زير ساخت هاي لازم را فراهم آورند می توانند نسبت به پذیرش بیمار خارجی اقدام نمايند. لازم به ذکر است وزارت بهداشت اخیرا در خصوص ارزشیابی بیمارستان های متقاضی فعالیت در گردشگری سلامت و صدور مجوز پذیرش بیماران بین الملل برای آنها اقدام نموده است که تاکنون ۷ بیمارستان مشهد این مجوز را دریافت نموده اند.

عموما بیماران خارجی استان بیشتر از کدام کشور ها هستند، آیا آماری از تعداد بیماران خارجی استان در سال ۹۴ دارید؟

عموماٌ بيماران خارجی از کشور هاي عراق، افغانستان، کشور هاي عربي حاشيه خليج فارس، تاجيکستان و ترکمنستان می باشند. در سال ۹۴ تعداد بيماران در بخش بستري حدود ۵۰۰۰ نفر و در بخش سرپايي حدود ۱۵۰۰۰۰ نفر بوده است که همچنان در حال به روزرساني است.

رابطه بین بیمار خارجی و مراکز درمانی چگونه برقرار می شود، آیا چرخه صحیحی برای این ارتباط تعریف شده است؟

حقيقتا يکي از دغدغه هاي مهم سيستم اجرايي کشور و استان ايجاد فرآيند سالم بين بيمار و مراکز درماني است که براي اين موضوع ايجاد واحد پذيرش بيماران بين الملل در بيمارستان ها (IPD) يکي از زير ساخت هايي است که براي تحقق این مهم ايجاد شده است. ایجاد شرکت هاي گردشگری سلامت رسمی و داراي مجوز که به عنوان رابط بین بیمار و مراکز درمانی عمل کرده و با ایجاد ارتباط صحیح بین این دو به بيماران کمک می نمايد. همچنین خارج از این موضوع بیمارستان می تواند ازطریق سایت و سامانه های رسمی خود مستقیما با بیمار در ارتباط باشد.

لطفا در مورد دپارتمان بیماران بین الملل (IPD) بیمارستان ها و شرح وظایف و خدماتشان توضیح دهید؟

امروزه در سطح بین المللی در صورتی که یک بیمارستان بخواهد در زمینه بین المللی فعالیت داشته باشد، بایستی فرآیندي را در بیمارستان طراحی کند که خدمات درمانی به بیماران بین الملل در سریع ترین زمان ممکن و خارج از نوبت و به شکل مطلوب و با کمترین هزینه ارائه گردد.
راهکاري که در سایر کشورهاي موفق در زمینه گردشگري سلامت اندیشیده شده است، ایجاد و راه اندازي دپارتمان پذیرش بیماران بین الملل ( IPD ) در بیمارستان است که بعنوان یک راهکار مناسب در سطح بین المللی مورد پذیرش و تایید قرار گرفته است. به همین دلیل سعی شده است تا با استفاده از این راهکار، ساختار مشابهی در سطح مراکز درمانی براي نیل به اهداف مورد نظر ایجاد کرد. واحد IPD با پذيرش بيماران بين الملل وظيفه ايجاد هماهنگي در روند پذيرش ترخيص و ارائه خدمات درماني و تشخيصي به بيماران و هماهنگي با شرکت هاي گردشگري سلامت را به عهده دارند. اين واحد ها که به شکل جديد در بيمارستان ها تشکيل شده اند وظيفه دارند در تمام زمينه هاي مرتبط با بيماران خارجي،پاسخگوئي وپيگيري امور درمان بيماران خارجي ارائه خدمت نمايند. به شکل دقيق تر واحد IPD به منزله پیشخوان ارتباط بیمارستان با بیماران خارجی از اولین تماس تا دریافت درمان و مراجعت به وطن و حتی ارائه مشاوره های مراقبت هاي پس از درمان است.

وجود دلالان گردشگری سلامت چه آسیب هایی به این بخش وارد می کند؟

علی رغم تمامی موارد فوق، بدلیل ورود افراد غیر رسمی و غیر متخصص در این بازار امکان سود جویی هایی نیز وجود دارد. وجود دلالان آسيب هاي جدي رابه اين صنعت وارد مي کند ازجمله عدم طرح درمان صحيح ومطلوب، تحميل هزينه هاي نابه جا و زياد به بيماران، ايجاد سردرگمي در بيماران، برقراري ارتباط ناصحيح با واحدهاي ارائه دهنده خدمات (اعم از درماني ويا گردشگري) و درنهايت عدم دريافت خدمات مطلوب توسط بيمار که منجر به نارضايتي مي گردد.

برای جلوگیری از آن چه باید کرد؟

راه جلوگیری از آن هم ایجاد، ساماندهی و تقویت شرکت های گردشگری سلامت است که با ایجاد دفاتر رسمی در کشور های هدف در قالب فرایندهای رسمی و قانونی نسبت به جذب بیمار اقدام و تمام خدمات را با هماهنگی مراکز درمانی و سایر مراکز خدماتی از مبدا یعنی محل سکونت بیمار تا مبدا برای وی هماهنگ و ارائه نمایند.

واحد گردشگری سلامت علوم پزشکی مشهد تاکنون چه تمهیداتی برای قانونمند کردن فعالیت های گردشگری سلامت و همچنین معرفی پتانسیل پزشکی ایران در کشور های هدف انجام داده است؟

در خصوص گردشگری سلامت اقدامات مهمی توسط دانشگاه علوم پزشکی صورت پذیرفته که بایستی با مساعدت و حمایت همه دستگاه های دست اندر کار تقویت شود. از جمله کارها می توان به موارد ذیل اشاره نمود:
– تدوین برنامه عملیاتی گردشگری سلامت استان
– تدوین فرایندهای کاری دست اندر کاران گردشگری سلامت
– تدوین برخی اسناد و ضوابط لازم در زمینه گردشگری سلامت
– تدوين تعرفه هاي گردشگري سلامت سر پایی و بستری در دو بخش دولتی و خصوصی وايجاد وحدت رويه و جلوگيري از دريافت تعرفه هاي چندگانه
– مشارکت و همکاری با وزارت متبوع برای تدوين آئين نامه هاي وزارتي و کشوري در این ارتباط
– تمرکز به ايجاد واحد هاي IPD بيمارستان ها
– انجام اقدامات لازم جهت تعيين مسئول فني درماني شرکت هاي گردشگري سلامت
– بازرسي از مراکز ارائه دهنده خدمت
– ايجاد سايت گردشگري سلامت دانشگاه و تمرکز به اطلاع رساني مناسب
– انجام ارزشیابی و اعتبار بخشي بيمارستانهاي متقاضی در زمينه گردشگري سلامت
– برگزاري همايش هاي گردشگري سلامت در سطح استاني و ملي
-اقدام هماهنگ با ادره کل ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان در خصوص اعطاي مجوز به شرکت هاي گردشگري سلامت
– و……

لطفا در مورد شرکت های گردشگری سلامت، خدمات و جایگاهشان در این چرخه توضیح دهید.

شرکت هاي گردشگري سلامت وظيفه ايجاد هماهنگي بين مراکز درماني،اقامتي و… و بيماران را به عهده دارند. ارائه مشاوره و تهیه طرح درمان مناسب برای بیمار با هماهنگی مراکز درمانی قبل از ورود بیمار به کشور، تهیه ویزا،بلیط،خدمات ترانسفر، اقامت، هماهنگی ویزیت های اولیه، انجام اقدامات تشخیصی اولیه، هماهنگی با واحدهای IPD برای پذیرش بیمار، ارائه سایر خدمات مورد نیاز بیمار، تحویل گرفتن بیمار پس از ترخیص، مراقبت پس از درمان، اقدامات برای بازگشت بیمار و ارتباط با بیمار در کشور خود برای پیگیری های پس از درمان از وظایف شرکت های گردشگری سلامت می باشد که بایستی برنامه ريزي مناسبي را با هزينه مطلوب برای بیمارانجام دهند.

در حال حاضر چه تعداد شرکت گردشگری سلامت در استان مجوز فعالیت اخذ کرده اند؟

تاکنون ۱۴ شرکت در سطح استان از کميته گردشگري سلامت استان مجوز ثبت گرفته اند که برای اخذ مجوز نهايي کار تائيد مسئول فني درماني آنها در حال نهايي شدن مي باشد.

شما به عنوان متخصص و مسئول، نحوه فعالیت شرکت های گردشگری سلامت را با مراکز درمانی چگونه ارزیابی می کنید و چه انتظاری از این مراکز دارید؟

به علت اين که زير ساخت هاي اجرائي، فرایندها و شرکت ها جديد مي باشد نمي توان برآورد دقيقي از عملکرد آنها به عمل آورد ولي اين شرکت ها مي بايستي به دنبال جلب بيماران در وراي مرزهاي جغرافيائي از طريق تبلیغات و اطلاع رساني مناسب و واقعي از توانمندی های پزشکی و جاذبه های گردشگری ما با ايجاد دفاتر نمايندگي،سایت ها و سامانه های اطلاع رسانی… و ارائه خدمات مطلوب باشند.در اين عرصه تعدادي از شرکت هاي ثبت شده اقدامات مناسبي را انجام داده اند که طبيعتاٌ بايد به شکل همه جانبه حمایت شوند تا این صنعت گسترش يابد.

در شرایط کنونی که بخش اعظم ارائه خدمات گردشگری سلامت توسط دلالان غیر کارشناس انجام می شود و ظاهرا روند صدور مجوز شرکت های گردشگری سلامت مدت هاست که متوقف شده است. لطفا علت این امر را توضیح دهید؟

قبل از ابلاغ شيوه نامه صدور گواهينامه صلاحيت حرفه اي در گردشگري سلامت توسط شوراي راهبري کشور،استان خراسان رضوي مطابق با بسته گردشگري سلامت مصوب استان اقدام مي کرد.که اين ۱۴ شرکت ثبت شده ماحصل فعاليت کميته گردشگري سلامت استان در چار چوب بسته گردشگری سلامت مصوب کارگروه گردشگری استان مي باشد. اکنون بعد از ابلاغ شيوه نامه جديد کشوري شرکت هاي متقاضي و يا شرکت هاي که قبلا تشکيل پرونده داده اند مي بايستي مطابق همين شيوه نامه درخواست ها مجوز را از طريق اداره کل محترم ميراث فرهنگي، گردشگری و صنایع دستی استان پي گيري نمايند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *