علاقه مندی کره جنوبی به گردشگری ایران

خبرگزاری میراث فرهنگی – گردشگری- گردشگری (Tourism) زمینه بسیار گسترده‌ای در همکاری دو کشور نیست اما به نظر می رسد که مسوولان و همچنین سازمانها و دفاتر خدمات مسافرتی دو طرف عزم خود را برای تقویت این بخش جزم کرده اند.
حضور در نمایشگاه‌ها، جشنواره‌ها و برگزاری همایش‌های مختلف از جمله برنامه‌هایی است که دو کشور برای رسیدن به این هدف در دستور کار قرار داده‌اند.
کره جنوبی بخصوص به شرکت‌های گردشگری دستور داده است هر چه در توان دارند برای توسعه این عرصه با ایران بکار گیرند.
به نظر می‌رسد، ایران و کره تنها تمایل به توسعه روابط تجاری ندارند بلکه امیدوارند تا با توجه به رفع موانع گذشته بخشهای مختلف همکاری را بالفعل کنند.
اگرچه شمار زیادی از مردم آسیای شرقی در طول تعطیلات به کشورهای اروپایی ، آمریکا و اقیانوسیه سفر می‌کنند اما برای مثال کمتر دیده می‌شود اتباع چین و یا کره راهی ایران شوند در صورتی که بیشترین گروه از گردشگران دنیا از اتباع همین کشورها هستند.
به گزارش ایرنا دولت سئول اخیرا از بخش‌های مختلف این کشور خواسته است تا برای ارتقای گردشگری و توسعه این عرصه در ایران تلاش کنند و شرایط را برای حضور گردشگران خود به کشورمان را فراهم سازند.
در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری که بتازگی در ماه جاری میلادی در تهران برگزار شد، سازمان گردشگری ملی کره نیز با شعار پیشبرد گردشگری در ایران حضور داشت.
خبرگزاری یونهاپ کره روز چهارشنبه در گزارشی به این موضوع پرداخت و اعلام کرد که کره جنوبی در دوران پساتحریم بسیار امیدوار است در هر عرصه ای که لازم باشد با تهران همکاری کند.
وزارت تجارت کره نیز با انتشار بیانیه‌هایی از دست اندرکاران صنایع مختلف از جمله گردشگری خواسته است بازار ایران را به دقت بررسی کرده و برای اجرای طرح‌های مختلف در آن آماده باشند.
ارزش تبادلات تجاری ایران و کره در سال ۲۰۱۵ میلادی به بیش از شش میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار رسید اما دو طرف امیدوارند در طول سالهای پیش رو این رقم به سرعت به حدود ۱۵ تا ۱۷ میلیارد دلار برسد.
کره جنوبی از جمله کشورهایی است که برای توسعه روابط با ایران همواره تلاش زیادی داشته و می کوشد تا شرکتهای خود را با طرحهای زیربنایی ایران مرتبط سازد.
علاقه سئول به توسعه همکاری با تهران به حدی بالا است که وزارت دارایی این کشور اوایل اردیبهشت ماه جاری در بیانیه‌ای اعلام کرد که به منظور گسترش همکاریهای اقتصادی و حضور بیشتر شرکتهای کره‌ای در بازار ایران، تمامی محدودیتهای تجارت خدمات با تهران را لغو می‌کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *