پرواز مشهد – باکو فرصتی نوین برای گردشگری سلامت

“نخستین پرواز مشهد- باکو عصر چهارشنبه ۲۰ مرداد ماه از باکو به مقصد مشهد در فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد به زمین نشست.”

پرواز مشهد باکو

سفیر جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان در این مراسم با اشاره به اشتیاق قابل توجه مردم آذربایجان به ویژه شیعیان این کشور به زیارت حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) گفت: این پرواز سفر مردم و علاقه مندان حضرت امام هشتم (ع) را به مشهد تسهیل می کند.
محسن پاک آیین افزود: باتوجه به ظرفیت های تاریخی، فرهنگی و امکانات و متخصصان پزشکی مشهد، سفر اتباع آذربایجان به این کلانشهر علاوه بر جنبه قتصادی از نظر گردشگری و درمانی نیز از اهمیت بسیار برخوردار است.
وی اظهار کرد: فعالان اقتصادی کشور آذربایجان نیز آماده سفر به خراسان رضوی هستند تا برنامه های اقتصادی خود را در این استان رونق دهند.
نماینده مجلس جمهوری آذربایجان هم در این مراسم گفت: راه اندازی این پرواز در روابط دو کشور تاثیر بسزایی دارد زیرا علاوه بر فراهم کردن امکان زیارت، فرصت و ظرفیتی جدید برای همکاری های فنی، علمی، درمانی و اقتصادی دو حانبه فراهم می کند.
‘آیدین میرزا زاده’ افزود: این همکاری و سفرهای متقابل، منافع متقابل هم دارد و زمینه شناخت و ارتباطات گسترده تر را فراهم می کند.
وی با اشاره به سفر اخیر دکتر روحانی به آذربایجان اظهار کرد: رئیس جمهوری آذربایجان اهممیت فوق العاده ای برای این سفر قائل بود و آن را پراهمیت و تاریخی خواند.
استاندار خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: برقراری پرواز مشهد – باکو به تعمیق و گسترش مناسبات دو کشور در حوزه های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و توریسم درمانی می انجامد.

فرودگاه مشهد

پرواز مشهد – باکو دو روز در هفته انجام می شود که امیدواریم به زودی به روزانه یک پرواز برسد.

مدیر کل فرودگاه های خراسان رضوی نیز گفت:  پرواز مشهد – باکو دو روز در هفته انجام می شود که امیدواریم به زودی به روزانه یک پرواز برسد.این پرواز نقطه عطفی در پروازهای فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد و روابط دو جانبه می باشد.
محمد باقر قاسم زاده با بیان اینکه این پرواز نخستین پرواز بین مشهد و کشور آذربایجان است افزود: فرودگاه مشهد سالانه ۹ میلیون مسافر را پذیرایی می کند که سهم مسافران خارجی از این میزان دو میلیون نفر است.
وی اظهار کرد: فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد به ۲۷ مقصد خارجی پرواز مستقیم دارد.
وی متوسط رشد سالانه تعداد پروازها و مسافران این فرودگاه را ۲۰ درصد ذکر کرد و گفت: فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد دومین فرودگاه پرترافیک و اولین فرودگاه زیارتی کشور است و هر روز شاهد افزایش مسافر و تعداد پرواز ها به این شهر هستیم.
به گفته وی به طور متوسط روزانه ۲۲۰ پرواز و در ایام اوج مسافر و مناسبت ها تا ۲۵۰ پرواز ورودی و خروجی از فرودگاه مشهد انجام می شود.
قاسم زاده گفت: پرواز مشهد – باکو دو روز در هفته انجام می شود که امیدواریم به زودی به روزانه یک پرواز برسد.
این پرواز هم اکنون روزهای یکشنبه و چهارشنبه هر هفته به صورت رفت و برگشت توسط ‘ایرباس ۳۲۰’ با ظرفیت ۱۴۵ نفر انجام می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *