پرواز ایرآسیا Air Asia بر آسمان ایران

ایر آسیا

شرکت هواپیمایی ایرآسیا Air Asia فعالیت خود را در ایران از سر گرفت. شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ نشست رسانه‌ای در هتل پارسیان آزادی برگزار شد و مدیران ایرآسیا در آن، خبر از برگزاری پرواز مستقیم از تهران به کوالالامپور و بانکوک دادند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، بنیامین اسماعیل مدیر اجرایی ایر آسیا ایکس با بیان اینکه پرواز مستقیم تهران–تایلند با گروه پروازی ایر آسیا برقرار می‌شود، اظهار داشت: برقراری پروازهای مستقیم تهران–کوالا لامپور و تهران–تایلند پس از چهار سال وقفه در دستور کار ایرآسیا قرار گرفت.

وی با بیان اینکه ایرانیان تجربه پرواز با هواپیماهای ایر آسیا را دارند گفت: در چهار سال گذشته پروازهای مستقیم تهران – کوالالامپور انجام می‌شد.

مدیر اجرایی ایرآسیا ایکس ادامه داد: با فعالیت دوباره ایرآسیا در ایران مردم این کشور می‌توانند به شبکه جنوب آسیا دسترسی پیدا کنند.

وی تاکید کرد: در حال حاضر ایر آسیا به ۱۰۰ مقصد و ۲۴ کشور پرواز دارد.

بنیامین اسماعیل با بیان اینکه این پروازها مقدمه‌ای برای گسترش روابط سه جانبه ایران، مالزی و تایلند هستند، گفت: به طور قطع با سرگیری پروازهای مستقیم ایرآسیا در ایران صنعت توریسم دو کشور در این مقاصد فعال‌تر خواهد شد.

وی اظهار داشت: ایر آسیا در سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ که ایراسیا پروازهای مستقیم تهران – کوالا لامپور را انجام می‌داد توانست ۲۳۰ هزار مسافر در طول این مدت جابجا کند و نرخ ضریب اشغال صندلی‌ها ۸۳ درصد بود.

بنیامین اسماعیل با بیان اینکه مطمئن هستیم این عملکرد ما ادامه خواهد داشت گفت: بنا بر این است که در طول هفته سه پرواز مستقیم تهران – کوالا لامپور با ایرباس‌های ۳۳۰ – ۳۰۰ برقرار شود.

همچنین ناوابورا نصیری مدیر اجرایی ایرآسیا ایکس تایلند با بیان اینکه ایرآسیا یک شرکت هواپیمایی ارزان برای مقاصد مختلف است گفت: برای اولین بار است که پروازهای مستقیم ایرآسیا بین تهران و تایلند برقرار می‌شود.

همچنین داتاک کاما رودین مدیرعامل و موسس گروه ایرآسیا با بیان اینکه ایرآسیا جوان‌ترین ناوگان ایرباس را در اختیار دارد گفت: در ناوگان ایرآسیا ۲۰۰ هواپیما از انواع مختلف ایرباس فعال است.

وی اظهار داشت: در حال حاضر این ایرلاین ۵۰۰ پرواز در روز به ۱۰۰ نقطه در آسیا و استرالیا دارد.

وی همچنین درباره علت توقف پرواز های مستقیم این شرکت به ایران گفت: علت اصلی این وقفه افزایش نرخ ارز و نوسانات ناگهانی آن بود و تحریم‌ها هیچ نقشی در این توقف پروازی شرکت ایرآسیا به ایران نداشتند.

به گزارش خبرنگار ایلنا نرخ بلیط هواپیمای ایرآسیا برای سفرهای یک طرفه با صندلی‌های کلاس عادی به مقاصد کوالالامپور و بانکوک ۱۹۹ دلار و نرخ بلیط یک طرفه با صندلی‌های تختواب‌شو در کلاس تجاری به کوالالامپور ۱۴۹ دلار  و به مقصد بانکوک ۴۵۹ دلار است.

مراسم ایر آسیا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *