پرسش های متداول

روند کلی کار:

روند درمان

روند کار گردشگری سلامت در گروه اَوِسینا طی ۸ مرحله ساده انجام می شود:

۱- پر کردن فرم ارتباط با ما: در قسمت ارتباط با ما فرم مشخصات کلی خود، شرح بیماری، امکانات مورد درخواست و هرگونه سوالی که دارید را پرکنید تا ما بتوانیم در کوتاه ترین زمان درخواست شما را بررسی کنیم.

۲- برقراری ارتباط، دریافت نظریه پزشک و حدود قیمت ها: پس از ارسال فرم ارتباط با ما ظرف مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت ما پاسخگوی شما خواهیم بود و نظریه اولیه پزشک و حدود قیمت ها را به شما اعلام می کنیم. البته در بسیاری موارد نیاز است برای گرفتن نظریه پزشک اطلاعات تکمیلی از بیماری خود را برای ما ارسال کنید.

۳- برنامه ریزی درمان و سفر، اخذ بلیت و رزرو هتل: حال اگر شما تصمیم به آمدن به ایران دارید ما مطابق نظر پزشک و همچنین دلخواه شما نوبت پزشک و مراکز درمانی را برای شما اخذ می کنیم. همچنین اخذ ویزا، رزرو هتل و اخذ بلیت سفر به ایران را برای شما انجام می دهیم و در نهایت با ارائه برنامه سفر شما را برای سفر به ایران آماده می کنیم.

۴- سفر به ایران (مشهد) : شما طبق برنامه به ایران می آیید و ما از لحظه ورود شما به ایران در کنار شما خواهیم بود. خدماتی مانند راهنما، ترانسفر شهری، گشت و گذار و تفریح سطح شهر، خرید و سایر خدمات مورد درخواست شما را در طول سفر به شما و همراهیانتان ارائه می کنیم.

۵- شروع و انجام درمان: بعد از ورود شما به ایران مطابق برنامه، درمان شما توسط بهترین متخصصان در مراکز درمانی معتبر و پیشرفته شروع می شود. در این مرحله نیز ما در کنار شما خواهیم بود و نیاز های احتمالی شما را در طول درمان برآورده خواهیم کرد. تا درمان شما به بهترین نحو و بدون دغدغه انجام شود.

۶- دوران بهبود، استراحت و تفریح: بعد از این که درمان شما تمام شد در صورت تمایل می توانید دوران بهبود و نقاهت بعد از درمان خود را نیز در ایران بگذرانید. امکانات بسیار زیاد و متنوعی برای تفریح و استراحت در ایران وجود دارد. جهت کسب اطلاع بیشتر در این زمینه به قسمت گذراندن دوران نقاهت مراجعه کنید.

۷- بازگشت به کشورتان: پس از درمان و بهبود، شما آماده برگشت به کشور خود هستید.

۸- ارتباط بعد از درمان: پس از بازگشت شما به کشورتان تا زمان بهبود کامل ما پیگیر وضعیت سلامت شما خواهیم بود و در صورت لزوم ما ارتباط شما را با پزشک درمان گر شما برقرار خواهیم کرد.

 

سوالات عمومی:

گردشگری سلامت یا توریسم سلامت به معنی سفر کردن افراد به دیگر کشورها جهت استفاده از خدمات درمانی در آن کشورها می باشد. به طور کل میتوان گفت هر سفری که باعث بهبود سلامت فرد و یا افراد خانواده شود گردشگری سلامت بشمار می آید.

گردشگری سلامت به سه شاخه اصلی تقسیم می شود:

 1. گردشگری پزشکی (Medical Tourism): این سفر عموما برای درمان بیماری یا انجام عمل جراحی در کلینیک ها و بیمارستان های کشوری با امکانات پزشکی بالا و هزینه های درمانی مناسب انجام می گیرد.
 2. گردشگری طبیعت درمانی (Curative Tourism): سفر درمانی به مراکز دارای منابع و خدمات درمانی طبیعی تحت نظارت پزشک را گردشگری طبیعت درمانی می گویند. این منابع و خدمات طبیعی شامل چشمه های آب گرم، دریاچه نمک، آفتاب درخشان، لجن طبی، ماساژ طبی، حمام گیاهی و همچنین محیط زیست زیبا، پاک و آرام به منظور بهبود بیماران پوستی، تنفسی، روماتولوژی، عضلانی و یا گذراندن دوران نقاهت بعد از درمان و عمل های جراحی صورت می گیرد.
 3. گردشگری تندرستی (Wellness Tourism): در این نوع سفر، گردشگر به دنبال آرامش است و برای رهایی از تنش های زندگی روزمره و تجدید قوا، بدون مداخله و نظارت پزشکی راهی سفر می شود. معمولا این گردشگران بیماری جسمی مشخصی ندارند و بیشتر در پی بهره مندی از طبیعت شفابخش، دوری از شلوغی و تنش ها و آلودگی های زندگی شهری دیگر هستند. یکی از جاذبه ها و امتیازات ایران برای گردشگری درمانی در حوزه آب درمانی است، به طوری که در حال حاضر بیش از ۱۰۰۰ چشمه آب معدنی شناسایی شده است. از دیگر جاذبه های گردشگری تندرستی در ایران وجود هتل ها و ویلاهای جنگلی، کویری، ساحلی و یا کوهستانی است.
 • ایران چه مزایایی در خدمات درمانی دارد؟

پزشکی ایران بیش از ۵ هزار سال سابقه دارد و ایران همواره در طول تاریخ یکی از مهد های علم پزشکی بوده است که پزشکان بسیار برجسته ای مانند ابن سینا، رازی و … را داشته است. این جایگاه ویژه پزشکی ایران در دنیا، از گذشته تا به امروز ادامه دارد. بطوری که بسیاری از پزشکان ایرانی شهرت بین الملی دارند. مراکز پزشکی ایران علاوه داشتن پزشکان توانا، تجهیزات پزشکی روز دنیا را نیز دراختیار دارند. در حال حاضر طیف بسیار گسترده ای از انواع درمان های پیشرفته در ایران انجام می گیرد به طوری که تقریبا هیچ ایرانی برای درمان نیاز به سفر به دیگر کشور ها ندارد. علاوه بر اینها به علت کاهش نرخ ریال ایران نسبت به دلار در سال های اخیر هزینه های درمانی برای بیماران و مسافران دیگر کشور ها در ایران بسیار ارزان قیمت است. همچنین شبکه وسیع درمانی، وجود پزشکان متخصص و مراکز درمانی متعدد در ایران باعث شده که درمان در کوتاه ترین مدت و بدون اتلاف وقت بیمار در لیست انتظار، انجام شود. همچنین به علت حضور گسترده بیماران خارجی در چندسال اخیر شبکه درمانی ایران آمادگی ارتباط با بیماران خارجی با زبان های انگلیسی، عربی، ترکی، روسی و … را دارد.

 • استفاده از خدمات شما چه مزایایی برای من دارد؟

استفاده رایگان از مشاوره پزشکی و گردشگری کارشناسان ما قبل از عزیمت و در طول دوره درمان، کاهش هزینه های درمان و سفر، اطمینان از درمان توسط پزشکان معتبر، مشخص بودن برنامه زمانی درمان، داشتن وقت قبلی در تمام مراحل درمانی و بسیاری مزایای دیگر. در نهایت مزیت “اَوِسینا” سفری برنامه ریزی شده با بهترین کیفیت درمان، کمترین هزینه ها و کاهش دغدغه های درمانی برای شماست.

 • آیا می توانم صرفا از بعضی از خدمات شما استفاده کنم؟

بله، هنگامی که شما با ما ارتباط بر قرار کنید ما لیست تمام خدماتمان را به شما ارائه دهیم. شما متناسب با تمایل خودتان هر خدماتی که می خواهید را انتخاب می کنید.

 • آیا خدمات ویژه (VIP) هم برای ارائه هست؟

بله، از درمان در بخش های ویژه (VIP) در مراکز درمانی تا رزرو هتل ها و رستوران های مجلل و لوکس و … را برای افرادی که تمایل داشته باشند در اختیار می گذاریم.

سوالات پزشکی:

 • آیا خدمات درمانی در ایران مطمئن و تحت نظارت است؟

بله، سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک سازمان مستقل متشکل از پزشکان باتجربه با هدف حمایت از حقوق بیمار و رسیدگی به شکایات بیماران مسئول نظارت بر خدمات پزشکی در سراسر کشور می باشد. همچنین فعالیت های “اَوِسینا” تحت نظارت و کنترل وزارت علوم و وزارت میراث فرهنگی و گردشگری ایران می باشد.

 • آیا خدمات درمانی در ایران پیشرفته است؟

بله، پزشکان معتبر و باتجربه ایرانی با داشتن تجهیزات درمانی مدرن، توانایی انجام انواع درمانها و جراحی های پیچیده را دارند.

 • گردشگران سلامت مراجع به ایران بیشتر اقدام به چه درمانهایی می کنند؟

طبق آمار، بیماران خارجی در ایران بیشتر متقاضی: زیبایی، جراحی قلب، ارتوپدی، سایر جراحی ها، درمان نازائی، دندانپزشکی، طب سنتی و چک آپ عمومی می باشند.

 • آیا قبل از تصمیم به سفر می توانم با شما مشاوره داشته باشم؟

بله، شما قبل از سفر در قسمت مشاوره و ارسال مدارک می توانید با مطرح کردن بیماری و ارسال مدارک پزشکی خود به طور رایگان از مشاوره پزشکان متخصص ما بهره مند شوید تا بتوانیم بهترین درمان را برای شما مشخص کنیم. همچنین در قسمت درخواست قیمت با ارائه اطلاعات درمان مورد درخواست و خدمات گردشگری و پزشکی مورد نیاز می توانید حدود هزینه های سفر و درمان خود را داشته باشید.

 • درطول درمان شما چه حمایتی از من انجام می دهید؟

از زمانی که شما وارد کشور می شوید تا زمانی که به کشور خود بر می گردید درمان و سفر شما تحت نظارت ماست و در صورت تمایل شما راهنما و مترجم و راننده در تمام مراحل درمان و سفر در کنار شما خواهند بود. همچنین “اَوِسینا” خود را موظف به کنترل کیفیت خدمات ارائه شده به شما می داند. و درصورت بروز هرگونه مشکلی ما پیگیر حل آن خواهیم بود.

 • برای بعد از درمان و در دوران نقاهت نیز خدماتی ارائه می دهید؟

بدون شک دوران نقاهت بعد از درمان و یا جراحی بخشی از دوره درمانی می باشد. برقراری ارتباط شما با پزشک درمان گرتان تا پایان دوره نقاهت و همچنین پیگیری روند بهبود شما وظیفه “اَوِسینا” است. علاوه بر این شما می توانید برای استراحت، آرامش، دوری از تنش های زندگی روزمره، استفاده از هوای تمیز، طبیعت زیبا، درمان های طبیعی و نظارت پزشک در دوران نقاهت خود از خدمات طبیعت درمانی ما استفاده کنید.

سوالات گردشگری و مالی:

 • آیا ایران برای گردشگری و تفریح جای مناسبی است؟

بله، ایران کشوری با تاریخ ۵۰۰۰ ساله است که جزو ۵ تمدن کهن جهان بحساب می آید. این پیشینه کهن تاریخی ایران را به یکی از بزرگترین قطب های تاریخی و فرهنگی دنیا مبدل ساخته است. بطوریکه بنا به اعلام سازمان یونسکو ایران جزو ده کشور توریستی دنیا بحساب می آید. همچنین ایران کشوری چهار فصل با طبیعت متنوع و زیباست که از سواحل متنوع تا کویر های وسیع و کوهستانهای مرتفع و متعدد برخوردار است. این قابلیت های تاریخی و فرهنگی و طبیعی باعث شده که حتی در سالهای تحریم سالانه بیش از ۵ میلیون نفر گردشگر خارجی به ایران وارد شوند.

 • آیا اگر من مستقیم و بدون استفاده از خدمات شما جهت درمان به ایران بیایم هزینه هایم کمتر نخواهد شد؟

خیر، زیرا اولا برخی از خدمات ما مانند مشاوره، گرفتن نوبت دکتر، بررسی روند درمانی شما رایگان می باشد. همچنین بسیاری از هزینه های شما مانند هزینه های درمان، اقامت هتل، اخذ بلیت و ویزا، ترانسفر شهری و … را با تخفیف برای شما فراهم می کنیم. همچنین متاسفانه وجود برخی از افراد سودجو علاوه بر ارائه خدمات بی کیفیت هزینه های هنگفتی نیز از مسافران نا آشنا مطالبه می کنند. استفاده از خدمات “اَوِسینا” ضامن کیفیت و هزینه های منطقی برای درمان و سفر شما خواهد بود.

 • چگونه می توانم هزینه های درمان و سفر خود را بدانم؟

در قسمت ارتباط با ما با پرکردن فرم اطلاعات اولیه حدود تمامی هزینه های درمان و سفر شما را برایتان ارسال خواهیم کرد.

 • آیا کنترلی بر هزینه های درمانی ایران وجود دارد؟

بله، وزارت بهداشت و درمان ایران نظارت کاملی بر هزینه های درمانی دارد. به این شکل که پزشکان بسته به سطح تخصص شان و مراکز درمانی بسته به امکانات و سطح علمی و سایر عوامل موثر توسط کارشناسان وزارت بهداشت سطح بندی و هزینه های درمانشان مشخص می شود و در دسترس عموم قرار می گیرد. پزشکان و مراکز درمانی موظف به رعایت به نرخ نامه قانونی خود می باشند.

 • پول رایج ایران چیست؟ آیا نحوه مبادله ارز در ایران آسان است؟ آیا می توان در ایران دلار خرج کرد؟

پول رایج کشور ما “ریال” ایران می باشد. شما از زمانی که وارد ایران می شوید به راحتی در فرودگاه، مراکز تجاری و حتی در هتل خود دسترسی به صرافی جهت مبادله ارز خواهید داشت. همچنین شما می توانید در اکثریت مراکز درمانی، اقامتی و تجاری دلار خرج کنید.