موسسه اطلاع رسانی دیابت مفتاح

انجمن دیابت مفتاح

موسسه اطلاع رسانی دیابت مفتاح در نیمه دوم سال ۱۳۹۲ با ساختار هیأت امنایی از طریق پلیس اطلاعات و امنیت عمومی در وزارت کشور به ثبت رسید و پس از شش ماه موفق به ثبت در قوه قضاییه شد.

پایه گذاران مفتاح، تعدادی از والدین کودکان دیابتی و پزشکان معتمد مشهد می باشند و عمده کارکنان این موسسه آموزشی جوانان دیابتی هستند که موفق به کنترل دیابت خویش شده اند.

این موسسه با هدف اطلاع رسانی و آموزش در سطوح مختلف ، قصد دارد تا به کودکان و افراد دیابتی کمک نماید تا زندگی  سالم، شیرین و بدون استرس را در کنار دیابت داشته باشند.

این موسسه همچون گابریکی ها با استفاده از نظرات ارزشمند پزشکان قصد دارد در کنار گروه پزشکی و بدون دخالت در امور آنان همیار و همکار این بخش خدوم جامعه باشد تا شاید بتوان اندکی از بار سنگین کنترل دیابت که عوارض جبران ناپذیری دارد، را  از شانه ی این عزیزان برداشت و آرامش همراه با امید را به خانواده های دیابتی ها بازگرداند.

موسسه مفتاح معتقد است که :

*تلاش می کنیم تا هیچ کس به علت عدم آگاهی، دچار عوارض دیابت نشود.*

  • آموزش و اطلاع رسانی به عموم جهت پیشگیری از دیابت،
  • پشتیبانی روحی و ایجاد انگیزه در افراد مبتلا به دیابت جهت کنترل صحیح بیماری،
  • تفهیم اهمیت آموزش مدیریت شخصی دیابت به جامعه پزشکی و تربیت مدرس دیابت،
  • تدوین استانداردهای آموزش به بیماران دیابتی،
  • همکاری با مراکز پژوهشی در انجام پروژه های تحقیقاتی


موسسه دیابت مفتاح در برنامه های آموزشی خود به ارتقای سطح آگاهی افراد در مورد دیابت کمک می رساند. تمامی افراد دیابتی در هر سن و سطح سواد می توانند با شرکت در دوره ها و در کنار پزشک معالج خود نحوه کنترل دیابت را آموزش ببینند. آموزش ها و راهنمایی های انجمن به عنوان مکمل پزشک معالج هر فرد، اطلاعات پایه و عملی را در رابطه با کنترل صحیح و دقیق دیابت در اختیار این افراد قرار می دهد.

 اين انجمن مردمي با همت جوانان ديابتي، پزشكان كليدي مشهد و خيرين بر آن است تا كليه آموزش هاي لازم براي كنترل ديابت يك بيمار ديابتي را به صورت متمركز ارائه نمايد.

انجمن مفتاح با برنامه آموزشي متفاوت براي تمام گروه ها (افراد در معرض خطر ديابت، افراد ديابتي نوع يك، افراد ديابتي نوع دو رژيم، نوع دو قرص و نوع دو انسولين) كه بر گرفته شده از آخرين پروتكل بين المللي مي باشد، نقش به سزايي در كنترل بهتر بيماري ديابت و كاهش عوارض آن دارد.

دوره هاي آموزشي عبارتند از:

سطح کلاس های آموزشی

توضیحات

سطح مقدماتی

ایجاد انگیزه در بیمار جهت کنترل دیابت، تغییر باورهای غلط، آشنایی با عوارض موثر بر قند خون

سطح متوسطه

آشنایی با دیابت، اهمیت پایش قند خون، هیپوگلیسمی، اصول پایه تغذیه، کربوهیدرات ها، اهمیت کاهش وزن، الفبای کنترل دیابت، پیشگیری از عوارض و مراقبیت های شخصی، فعالیت بدنی (نحوه ترزیق و انواع انسولین)

سطح پیشرفته

اجرای عملی برنامه ریزی غذایی، شمارش عملی کربوهیدرات، برنامه ریزی ورزشی، تفسیر نتایج قندخون و تعیین الکوی هفتگی جهت ارائه به پزشک معالج، پرسش و پاسخ، اصول برخورد با دیابت به هنگام بیماری

سطح تکمیلی

آشنایی با انسولین

تغییر باورهای غلط در مورد انسولین و ترس از تزریق، ایجاد انگیزه جهت شروع انسولین (مناسب افرادی که بنا به دستور پزشک درمان با انسولین را شروع کنند)، آشنایی با پمپ انسولین و مزایای آن

مدیریت استرس

اهمیت کنترل استرس، تاثیر استرس بر قندخون، کنترل استرس و عوامل موثر بر آن.

پرسش و پاسخ

پاسخگویی به سوالات پزشکی و تغذیه ای شرکت کنندگان

نشانی: مشهد،خیابان ساناباد، بین سناباد ۵۸ و چهارراه راهنمایی، پلاک ۷۵۰

تلفن های تماس: ۰۹۸۵۱۳۸۴۷۴۳۱۰ – ۰۹۸۵۱۳۸۴۷۴۳۱۱

سایت: www.diabetics.ir

ایمیل: meftah.dea@gmail.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *